Nie tracić dystansu: Koksownik vs Agroplon Głuszyna!

Już jutro o 11 juniorzy młodsi rozegrają swój 7 mecz w tym sezonie ligowym z drużyną środka tabeli - Agroplonem Głuszyną.

Tydzień temu jutrzejsi gospodarze przegrali drugi raz w tej kampanii, tym razem 1:0 z Plonem Skoroszyce. Natomiast Agroplon tydzień temu wygrał 2:1 u siebie z Polonią Głubczyce po bramkach Dominika Woźniaka i Szymona Mielczarka. Zdzieszowiczanie są aktualnie na 3 miejscu w tabeli z 10 punktami i bilansem bramkowym 19:10. Głuszynianie są na miejscu piątym z 9 oczkami na koncie i bilansem goli 11:14. Najlepszym strzelcem Koksownika jest oczywiście Denis Wadziński, który z ośmioma bramkami jest liderem klasyfikacji strzelców. W tym aspekcie w drużynie Agroplonu wyróżnia się Dominik Woźniak, który strzelił narazie 5 goli i jest czwarty w tabeli snajperów. Po ostatniej kolejce zawodnicy Koksownika utracili na rzecz OKS-u Olesno miano najlepszej ofensywy w lidze, ale dalej się w tej statystyce wyróżniają. Natomiast drużyna z Głuszyny, mimo wysokiej 5 lokaty ma trzecią najgorszą defensywę w lidze(14 straconych bramek). więcej razy piłkę z siatki wyciągali tylko bramkarze Odry Kędzierzyn-Koźle i Czarnych Otmuchów.                                      Jeśli chodzi o kary indywidualne, to Koksownik otrzymał jak dotąd 3 żółte kartki. Dwie z nich obejrzał Denis Wadziński, a jedną Jakub Kaczyński. Agroplon Głuszyna dostał jak narazie także 3 kartki. Oczywiście żółte. Po jednej otrzymali Szymon Mielczarek, Jakub Wolanicki oraz Oskar Sobczyk.

Wszyscy liczymy na dobry mecz Koksownika i potwierdzenie swojej siły w meczach domowych. Lider wczoraj niestety wygrał, dlatego nasi zawodnicy też muszą wygrać, aby nie tracić dystansu do lidera - Startu Namysłów.