Remis z liderem w gradzie!

W niedzielę juniorzy młodsi Koksownika rozegrali kolejny mecz w ramach 1 Ligi Juniorów Młodszych i zremisowali 2:2 z liderem - OKS-em Olesno.

Mecz zaczął się od wyrównanej gry. Murawa nie pozwalała na dokładną grę podaniami, więc był to bardziej mecz walki. Wpierwszej połowie z wiatrem grała drużyna z Olesna, więc przeważała. Zdzieszowiczanie w pierwszej odsłonie gry popełnili dwa bardzo rażące błędy. Dwa głupie faule na 20-25 metrze i dwie bramki. Pierwsza z dobitki po rzucie wolnym, a druga już bezpośrednio ze stałego fragmentu gry. Ta pierwsza padła w 15 minucie meczu po strzale Tobiasza Kubika, a druga w 30 minucie po uderzeniu Dawida Zuga. Do szatni nasi zawodnicy schodzili w złych humorach, a wyszli z nadzieją na comeback. W przerwie nastąpiła zmiana w bramce. Emila Styrę zmienił Sebastian Konieczny. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry z boiska zszedł Denis Wadziński. Wszedł za niego Konrad Titz. Koksownik dość szybko rozpoczął powrót, bo już 48 minucie meczu. Po dobitce z rzutu wolnego Remigiusza Dylewskiego do bramki trafił Jakub Kaczyński. Strzelec bramki na 1:2 poprosił o zmianę kilka minut później i wszedł za niego Dawid Bagiński. Zdzieszowiczanie atakowali coraz mocniej i bardziej. Mimo wielu kałuż na placu gry wszyscy zawodnicy do końca walczyli o zwycięstwo. W końcówce meczu formacje obu zespołów nie przypominały już w ogóle tych pierwotnych. W 70 minucie nasz trener dokonał ostatniej zmiany. Michał Suchy zmienił Tomasza Lepicha. 4 minuty później huraganowe ataki Koksownika w końcu podziałały. Po przebitce w polu karnym piłka dotarła do stojącego na 16 metrze Konrada Titza, a ten świetnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Wynik do końca meczu już się nie zmienił, mimo że napory zdzieszowiczan nie ustały. Zabrakło też szczęścia, gdyż nasi zawodnicy w ostatnich minutach trafiali w obramowanie bramki rywali.

A więc, juniorzy młodsi Koksownika odrobili stratę dwóch bramek do przerwy i zremisowali 2:2 z liderem z Olesna. Trąca oni do OKS-u wciąż 5 punktów. Tak samo wygląda strata do Startu Namysłów. Do trzeciej w tabeli Pomologii II Prószków Koksownikowi brakuje jednego punktu.W tą niedzielę nasi gracze udadzą się do Dobrzenia Małego na ostatni wyjazd w tej rundzie, by zagrać ze Swornicą Czarnowąsy.