Wrócić do zwycięstw: Pomologia II Prószków vs Koksownik

Już jutro o 11 juniorzy młodsi Koksownika pojadą do Prószkówa, by rozegrać spotkanie z drugą drużyną tamtejszej Pomologii.

Tydzień temu nasi jutrzejsi rywale zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie wygrywając 3:0 z OKS-em Olesno. Bramki strzelali Kacper Drzazga, Maksymilian Podgórski oraz Kacper Słodkowski. Natomiast Koksownik w poprzednim meczu zaliczył pierwszą porażkę od 15 miesięcy i pierwszy mecz bez zdobycia gola od 29 miesięcy. Przegrał 2:0 z Polonią Głubczyce. Prószkowanie są aktualnie na 9 miejscu w tabeli z 3 punktami i bilansem bramek 5:10. Sytuacja Koksownika wygląda lepiej. Nasi zawodnicy posiadają 6 punktów oraz bilans bramkowy 7:5, a w tabeli ligowej znajdują się na 4 pozycji. Najlepszym strzelcem Pomologii II jest na ten moment Leon Gil, który zdobył 2 bramki i okupuje 3 miejsce w tabeli strzelców. Najlepszym strzelcem Koksownika z 3 trafieniami na koncie jest oczywiście Denis Wadziński. Ten wynik daje mu 2 pozycję w tabeli najlepszych strzelców, a wyprzedza go tylko Adam Chuć. Oprócz Denisa w ekipie Koksownika strzelało jeszcze 4 graczy, czyli Szymon Guściora, Tomasz Lepich, Remigiusz Dylewski i Mariusz Koteluk. Natomiast w drużynie z Prószkowa oprócz Leona Gila do siatki trafiali w tym sezonie Maksymilian Podgórski, Kamil Drzazga oraz Kamil Słodkowski. Jeśli chodzi o kary indywidualne to juniorzy młodsi mają już 3 żółte kartki, w tym 2 Denisa Wadzińskiego i 1 Jakuba Kaczyńskiego. Natomiast w Pomologii jedyną osobą, która otrzymała już żółty kartonik jest Jakub Krysiak. Przypominam, że 4 żółta kartka dla zawodnika skutkuje karą zawieszenia na 1 mecz dla tego zawodnika. Oprócz tego za każde 5 żółtych kartek w sezonie dla jednego zespołu, klub ten otrzymuje karę finansową.

Miejmy nadzieję, że jutro juniorzy młodsi Koksownika udowodnią, że będą się w tym sezonie liczyć i zmażą plamę po zeszłotygodniowej porażce w Głubczycach.