Z liderem na wyjeździe: MLUKS Tułowice VS Koksownik!

Już jutro o 11 trampkarze Koksownika rozegrają wyjazdowy mecz z liderem 1 Ligi Trampkarzy - MLUKS-em Tułowice.

Tydzień temu obie drużyny pewnie i wysoko wygrały. Koksownik zwyciężył u siebie 6:1 z MKS-em Gogolin po bramkach 2x Patryk Wojdyła i 1x Tomasz Lepich, Konrad Titz, Igor Kaczyński. Tułowiczanie rozprawili się za to na wyjeździe ze Spartą Pogoń Prudnik 7:0 po trafieniach 4x Maciej Rosiak i 1x Maciej Szmitowicz, Michał Wesołowski, Łukasz Puchała. Po 10 z 18 kolejek Koksownik plasuje się na 4 miejscu w tabeli ze stratą 5 punktów do lidera z Tułowic. Natomiast MLUKS zajmuje pierwszą pozycję, ale posiada tyle samo punktów co druga Pogoń Prudnik(21). Najlepszym snajperem Koksownika w tym sezonie jest Bartosz Kusznir, który zdobył jak dotąd 10 bramek i w klasyfikacji strzelców plasuje się na 2 miejscu. Najwięcej goli w drużynie z Tułowic strzelił Mateusz Seredyka(7). To daje mu 5 pozycję w tej klasyfikacji. MLUKS bardzo dobrze prezentuje się zarówno w obronie jak i w ataku. Stracili jak dotąd 12, a strzelili 33 bramki. To odpowiednio drugi i trzeci najlepszy wynik w lidze w tych statystykach. Koksownik natomiast nieco więcej trafia(34 gole), ale też dużo więcej traci(22 bramki). W rankingu zdobytych goli zdzieszowiczanie plasują się na 2 pozycji, a w kategorii straconych jest to 5 miejsce. Warto też zwrócić uwagę, iż MLUKS u siebie jeszcze nie przegrał. W 5 spotkaniach zaliczyli 3 zwycięstwa i 2 remisy. W tych spotkaniach udało im się 15 razy trafić do siatki, a zaledwie cztery razy wyciągali ją z własnej. Natomiast Koksownik w meczach wyjazdowych prezentuje się nie najlepiej. Wliczając mecz z Racławiczkami, który został rozegrany w Zdzieszowicach, ale jest liczony jako wyjazdowy, zdzieszowiczanie w 5 spotkaniach tylko raz sięgnęli po 3 punkty. 2 razy przegrywali, a 2 razy dzielili się zdobyczą punktową. Ich bilans w tych 5 konfrontacjach wynosi 14:12.

A więc, jutro trampkarze Koksownika powalczą o drugie w tym sezonie zwycięstwo nad liderem - MLUKS-em Tułowice. Przeprawa będzie z pewnością ciężka, ale nie oznacza to, że nie uda się zwyciężyć. Mecz zostanie rozegrany w Tułowicach o godzinie 11.