Zbliżyć się do podium: Czarni Otmuchów VS Koksownik!

Już jutro o 11 juniorzy młodsi Koksownika rozegrają mecz wyjazdowych w ramach 1 Ligi Juniorów Młodszych z Czarnymi Otmuchów.

Tydzień temu Koksownik wygrał pewnie swoje spotkanie z MKS-em Gogolin 2:0. Bramki strzelali Mariusz Koteluk oraz Sebastian Kwoczała. Natomiast Czarni przegrali 2:0 z Polonią Głubczyce. Zdzieszowiczanie zajmują obecnie 4 miejsce w tabeli ze stratą 7 punktów do lidera. Natomiast otmuszanie bronią się przed spadkiem. Aktualnie pozostają na ostatniej bezpiecznej pozycji z przewagą 1 oczka nad strefą spadkową. Najlepszymi strzelcami Koksownika są aktualnie Jakub Kaczyński oraz Sebastian Kwoczała. Obaj mają na koncie 4 gole w obecnych rozgrywkach. Jeśli chodzi o drużynę z Otmuchowa, to w kwestii trafień prym wiedzie Kamil Górnicki(9). Koksownik posiada wraz z OKS-em Olesno najlepszą ofensywę w lidze(38 bramek). Czarni także nie najgorzej prezentują się w tej tabeli. Zawodnicy z Otmuchowa stracili jak dotąd 29 bramek i jest to 3 najgorszy wynik w lidze. W tym rankingu Koksownik ma 4 najlepszy wynik. Czarni Otmuchów można zdecydowanie nazwać ewenementem. Otóż nie zdobyli jeszcze żadnego punktu w meczach domowych! Cały dorobek jutrzejsi gospodarze zdobyli na wyjazdach. W spotkaniach u siebie zanotowali przy tym bilans bramkowy 7:17. Natomiast Koksownik na wyjazdach prezentuje się raczej średnio. Na 5 takich meczów zdzieszowiczanie 2 razy wygrali, 2 razy zremisowali i raz przegrali, notując przy tym bilans bramek 13:10. Jeśli chodzi o kary indywidualne, to obie drużyny otrzymały w tym sezonie po 6 żółtych kartek. Czarni Otmuchów dostali także jeden czerwony kartonik. Przypominam, że po 4 żółtej kartce dla zawodnika, gracz pauzuje.

A więc, jutro juniorzy młodsi Koksownika powalczą o kolejne 3 punkty i spróbują wykorzystać remis Pomologii II Prószków z Polonią Głubczyce. Miejmy nadzieję, że im się to uda.