Ciężka przeprawa po przerwie: Odra vs Koksownik!

Już jutro 28 kwietnia juniorzy młodsi Koksownika wyruszą w podróż do Opola, żeby o godzinie 11 zmierzyć się z drugą drużyną Odry.

W rundzie jesiennej zdzieszowiczanie nieco pechowo, ale dzielnie walczyli z rywalami. Pierwszą bramkę stracili bowiem w ostatniej akcji pierwszej połowy. Ostatecznie przegrali 1:3, a honorową bramkę zdobył Tomasz Lepich.

Jutrzejsi gospodarze zajmują 2. miejsce w lidze ze stratą 6 punktów do lidera z Chróścic, który ma jednak 2 rozegrane mecze więcej. Odra to najlepsza ofensywa i najlepsza (wraz z Victorią Chróścice) defensywa ligi. Bilans bramek 85-14 robi wrażenie. Z drugiej strony zawodnicy Koksownika znajdują się na 8. pozycji z 18 oczkami i różnicą bramek 26-40. Na wiosnę opolanie zdobyli komplet 12 punktów. Strzelili 13 goli, tracąc jednocześnie 2. Koksownik z kolei uzbierał 3 punkty w 4 meczach. Strzelił 3 bramki, stracił 11. Trzeba nadmienić też, że Odra u siebie jeszcze punktów nie straciła. Prawda jest jednak taka, że w zeszłym roku lider z Chróścic też przyjechał do Zdzieszowic z kompletem punktów w lidze. I przegrał.

Aż 6 graczy Odry zdobyło w tym sezonie co najmniej 7 bramek. Zaraz za nimi w klasyfikacji strzelców plasuje się Tomasz Lepich z 6 trafieniami. Najlepszym snajperem opolan jest natomiast Mateusz Muzyka, który 11 razy pokonywał bramkarza.

Odra i Koksownik nie są zespołami, które grają przesadnie brutalnie. Obie drużyny obejrzały jak dotąd po 9 żółtych kartek. Zdzieszowiczanie dodatkowo otrzymali jeden czerwony kartonik. "Czerwo" dostał Jakub Kaczyński, a po 2 żółte kartki obejrzeli Tomasz Lepich i Szymon Klein.

Podsumowując, jutro zawodników Koksownika czeka arcytrudny mecz w Opolu. Żeby zgarnąć jakiekolwiek punkty zdzieszowiczanie będą musieli maksymalnie się skoncentrować i walczyć na boisku przez pełne 90 minut.