Turniej orlików

W dniu wczorajszym drużyna orlików (rocznik 2010) zagrała w turnieju organizowanym w miejscowości Rudnik pod Raciborzem. Rozgrywki okazały się bardzo wymagające ze względu na jakość drużyn, które wzięły w nim udział. Naszym podopiecznym przyszło się mierzyć z takimi zespołami jak Akademia Piłkarska Football Stars, Centrum Odra Wodzisław, Football Academy Kędzierzyn-Koźle, KS Forteca Świerklany, Unia Racibórz oraz Płomień Kobiałka.

Po pierwszych dwóch meczach zawodnicy Koksownika mieli zerowe konto punktowe, a to co bolało bardziej, także bramkowe. Ulegliśmy gospodarzom turnieju - drużynie Football Stars 0:1, a także Odrze Wodzisław 0:2. W trzecim meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Kędzierzyna-Koźla i choć długo przegrywaliśmy, udało nam się strzelić 3 bramki i pierwsze 3 punkty trafiły na nasze konto. W czwartym meczu ulegliśmy zwycięzcy turnieju - Fortecy Świerklany 0:1, ale mecz śmiało można określić najlepszym spotkaniem turnieju. Tanio skóry nie sprzedaliśmy, a akcje były zarówno pod jedną, jak i pod drugą bramką. W piątym meczu drużyna Koksownika dopiero zaczęła grać, to co naprawdę potrafią, nie dając żadnych szans drużynie Unii Racibórz. Zaaplikowali im pięć bramek, a hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Tomasz Pałubski. Oliwier Brończyk natomiast popisał się umiejętnościami podobnymi do Zlatana Ibrahimowicia strzelając bramkę w pierwszym kontakcie z piłką, stojąc tyłem do bramki przeciwnika. W ostatnim meczu ograliśmy Płomień Kobiałka 2:1, gwarantując sobie nerwową końcówkę spotkania i czwarte miejsce w całym turnieju.

Na wielkie wyróżnienie zasłużył Oliwier Brończyk, który z sześcioma trafieniami został królem strzelców. Wielkie brawa należą się też jego kolegom z drużyny, którzy pomogli mu w tym osiągnięciu, asystując przy jego bramkach.