Okazja do rewanżu: Koksownik vs Polonia!

Już jutro o godzinie 11 na Stadionie Miejskim przy ulicy Rozwadzkiej juniorzy młodsi Koksownika podejmą u siebie Polonię Nysa.

Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się bolesną porażką zdzieszowiczan 6:0. Po 2 gole strzelili Jakub Michalik i Maciej Szotek, a po 1 bramce dorzucili Mateusz Krasoń i Maciej Kurpas.

Polonia zgromadziła dotychczas 9 punktów więcej od Koksownika. Jest to druga ofensywa(60 zdobytych bramek) i piąta defensywa(23 stracone bramki) ligi. Pod względem goli zawodnicy ze Zdzieszowic wypadają dużo bladziej od rywala. Bilans 23-30 nie napawa dumą.

U siebie Koksownik zdobył na ten moment 6 punktów, notując przy tym bilans bramkowy. Tydzień temu minimalnie w Zdzieszowicach wygrała Pomologia II. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a decydująca bramka padła w 75. minucie. Polonia na wyjazdach wywalczyła za to 9 punktów z bilansem bramkowym 17-12. Warto jednak zwrócić uwagę, że grając na wyjeździe, Polonia pokonała tylko ostatnią, przedostatnią i czwartą w tabeli drużynę. Piłkarze z Nysy polegli w Chróścicach, Prószkowie oraz Czarnowąsach, a więc na pewno są do pokonania.

Maciej Szotek - najskuteczniejszy zawodnik jutrzejszych gości oraz całej ligi ma na koncie 21 bramek, czyli tylko o 2 mniej niż cały zespół Koksownika. Dalej w tej klasyfikacji są Jakub Podoluk i Jakub Michalik, którzy zdobyli odpowiednio 16 i 9 goli. W drużynie Koksownika najwięcej trafień zanotował Tomasz Lepich(6). Za nim są Patryk Wojdyła oraz Bartosz Góra, którzy zdobyli odpowiednio 5 i 4 bramki.

Jakub Podoluk(4) oraz Łukasz Zieliński(3) - są to zawodnicy z największą ilością żółtych kartek w drużynie Polonii. W Koksowniku w tym aspekcie "góruje" 2 zawodników. Są to Tomasz Lepich i Szymon Klein, którzy otrzymali po 2 żółte kartoniki.

Podsumowując, jutro Koksownik staje przed szansą na zrewanżowanie się Polonii za bolesne zwycięstwo sprzed pół roku.. Oprócz tego zdzieszowiczanie na pewno będą liczyć na pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Początek meczu już jutro w niedzielę 31 marca o godzinie 11 na Stadionie Miejskim w Zdzieszowicach.