Przełamane serie!

W ostatnią niedzielę juniorzy młodsi Koksownika przegrali 2:0 z Polonią Głubczyce i tym samy przerwali kilka swoich serii.

Pierwszą z nich jest passa meczów ze zdobytą bramką z rzędu. Jako, że nasi zawodnicy nie strzelili w ostatnim meczu żadnej bramki, to została przerwana ich seria 46 meczów ze zdobytą bramką z rzędu. Ostatni taki mecz Koksownik zagrał 11 kwietnia 2015 roku, kiedy to przegrał 4:0 z KS Cisową Kędzierzyn-Koźle. W czasie tych 46 meczów zdzieszowiczanie strzelili równo 300 bramek, a stracili 75 goli. Wygrali 34 spotkań, zremisowali 5, a przegrali 7.

Drugą z tych serii jest passa meczów bez porażki z rzędu. Do ostatniej porażki z Polonią Głubczyce Koksownik był niepokonany przez 21 meczów, a ostatniej przegranej doznali 11 czerwca 2016 z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle 6:1. Miało to miejsce ponad 15 miesięcy temu. W trakcie trwania tej serii Koksownik wygrał 19 spotkań, a 2 zremisował. Strzelił 176 bramek, a stracił ich 20.

Szkoda przerwania tych serii, ale teraz pozostaje tylko wygrywać, strzelać bramki i zaczynać kolejne passe.