Frustrująca porażka juniorów młodszych!

W niedzielę juniorzy młodsi Koksownika doznali niestety porażki z Polonią Głubczyce 2:0.

Mecz zaczął się od wyrównanej gry, ale lekko przeważali goście. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, ale to nie znaczy, że nie było emocji i sytuacji. Nasi zawodnicy zmarnowali kilka sytuacji, ale też nasz golkiper wybronił kilka piłek w pierwszej części. Oprócz tego gospodarze grali bardzo ostro. W pierwszych 40 minutach dostali tylko jedną żółtą kartkę, mimo, że powinni dostać ich zdecydowanie więcej. Takie zagrania jak kopnięcie korkiem w twarz czy wślizg od tyłu w nogi nie są czyste, ani tym bardziej fair play. Nie obyło się też bez rozdartych spodenek. W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy Polonii, którzy objęli prowadzenie 7 minut po gwizdku. Bramkę zdobył strzałem głową Piotr Osadnik. Koksownik próbował wyjść wyżej, ale nie przekładało się to na stuprocentowe sytuacje. Nasi gracze uderzali wyłącznie z dystansu. W 53 minucie Bartosza Kusznira zmienił Jakub Rozwadowski, a w 58 minucie za Bartosza Górę wszedł Dawid Bagiński.W 70 minucie gwóźdź do trumny zdzieszowiczan wbił Szymon Kuklewicz świetnym strzałem z dalszej odległości. Chwilę po tej bramce na boisko za Michała Husaka wszedł Filip Kotłowski. Potem goście ruszyli jeszcze bardziej do ataku. Mieli sytuacje, których nie wykorzystał m.in. Sebastian Kwoczała, ale nic z tego nie wychodziło. W ostatnich 5 minutach mieliśmy aż trzy żółte kartki. W 75 minucie "żółtko" otrzymał Piotr Rubacki, w 78 minucie Denis Wadziński, a minutę później Piotr Osadnik. Jest to już 2 żółta kartka naszego napastnika - Denisa Wadzińskiego. Przypominam, że po czwartej żółtej kartce, zawodnik pauzuje.

Niestety juniorzy młodsi przegrali, ale liczymy na to, że szybko się podniosą i dadzą nam kolejne zwycięstwa. Najbliższa okazja - niedzielny mecz w Prószkowie z drugą drużyną tamtejszej Pomologii.